KONST / Litografier / Färglitografi 12757600
nr 1275 7600
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 233/360, skärgård. Motivet: 27x38 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 16 september 2019
kl 20:31:53
12/9 17:57:06
100 kr
15/9 20:44:07
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren